10 כללים לשמירה על נקיון אביזרי מין

בדיוק כמו כל צעצוע אחר גם על צעצועי מין צריך לשמור במיוחד בתחום ההגיינה והנקיון.

ארון מלא צעצועי מין
מקור @MrGrey0069

נקיון על בסיס קבוע ישמור על המרקם, הצורה והמנועים, כך שישמשו אותך להנאה מרובה לאורך זמן. בסופו של דבר צעצועי המין שלנו נוגעים בנו במקומות הרגישים ביותר ואנו לא מעוניינים בתקלות מביכות או לא בריאות. לדבר מלוכלך זה דבר אחד אך צעצוע מלוכלך שמעביר חיידקים זה משהו אחר לגמרי.

אז לא להתעצל ולדאוג לנקיון!

1. מנקים אחרי כל שימוש

הכלל הוא פשוט. השתמשתם? נהנתם? עכשיו לדאוג לכלים. חובה לנקות את אביזרי המין אחרי כל שימוש ועדיף גם לפני. אם אתם קונים החנויות מסודרות אתם אמורים לקבל הוראות תחזוקה לכל אחד מאביזרי הסקס או לפחות הדרכה קטנה מהמוכר. אם השלכתם את האריזה ואת לא זוכרים את ההוראות אז הנה הוראות פשוטות.

הרתחה במים חמים.

כן כן, דילדו, פלאג, סטראפ און, אזיקים, צעצועים עשויים מתכת וכמעט כל כלי אחר יהנה מהרתחה קלה לחיטוי מלא. את מי לא להרתיח ? כל מה שיש לו מנוע, כל אביזר עשוי סיליקון.

בואו רק נדגיש. אל תחלקו.

פלאג שהוחדר לישבן אחד לא מוכנס לשום מקום אחר לפני חיטוי וכך החוק לכל כלי אחר. ממש פשוט

2. מנגבים עור

שוטים, אזיקים, ביגוד תחתון (או כל ביגוד) וכל דבר אחר עשוי עור יסתפקו בדרך כלל בניגוב עם מין וסבון. מי שרוצה להשקיע יכול לשים את ידו על חומרים מיוחדים לניקוי עור, בהחלט מומלץ.

אם העור הגיע במגע עם נוזלי גוף מכל סוג שהוא אתם רוצים לנגב אותו עם אלכוהול 70% כדי לחטא. אז כן, נהנתם עם השוט על עור חשוף ? זה נחשב מגע עם זיעה וצריך לחטא.

3. להימנע מחומרים מבושמים

אנחנו אוהבים את הכלים הנחמדים הללו שעושים לנו כל כך טוב ובאמת למה לא להשקיע ולנקות אותם באיזה סבון ריחני ויקר? למה שמסכת העור המדהימה שלי לא תריח טוב גם מבפנים? אז זהו שעדיף לוותר.

החומרים הריחיננים משאירים שאריות על הצעצועים שאחרכך עלולים לעורר תגובות עם החומר שממנו עשוי הצעצוע או עם הגוף בו הם נוגעים.

אנחנו מאוד אוהבים תחת אדום אבל לא מפריחה או אלרגיה.

בדיוק מאותה סיבה יש לוותר גם על כל מיני חומרים אנטי בקטריאליים מיוחדים אלא אם הם מתאימים בדיוק לחומר ממנו עשוי האביזר. פשוט תצמדו לסבון פשוט ונגמר הסיפור.

4. קונדום הוא פתרון מעולה

באט פלא שחור מגומי

חלק מהצעצועים עשויים מחומר גמיש ונקבובי שמהווה מלכודת מושלמת לחיידקים. כמה שלא תתאמצו לא בטוח שתצליחו לנקות את אילו. במקרים אילו עדיף להשתמש בקונדום כדי למנוע מגע ישיר עם הפלאג או הדילדו.

אם להאמין לשמועות החומרים הגמישים הללו בכלל לא בריאים לשימוש אבל זה כבר דיון למאמר אחר.

5. הסבון הוא ידידכם

הדרך הנכונה לנקות כמעט תמיד תלויה בחומר ממנו עשוי צעצוע הסקס. החומרים החלקים כגון סיליקון, זכוכית, מתכת, פלסטיק קשיח הם קלים, עבורם סבון פשוט (ולא ריחני) הוא הדבר הנכון.

6. לנקות ולייבש לפני שמחזירים למקום

אתם ממש ממש לא רוצים שנוזלי גוף יתייבשו על הצעצועים ויאוחסנו כך בארון, מגירה או באיזה תיק שמשמש לכם כמקום מחבוא.  אז אחרי שטיפה הגונה כדאי מאוד גם לנגב לפני האחסנה. אבק, שערות בעלי חיים, מוך ושאר מזיקים ישמחו להידבק לכלים האהובים שלכם וימתינו לכם עד לפעם הבאה.

7. לא כל הצעצועים עמידים למים

אם אתם בטוחים שהאביזרים עמידים במים אז אל תהססו לטבול אותם לחלוטין  בכיור או קערה מלאים במים וסבון. אך שימו לב שלא כולם כאילו, לא כל החשמליים מבטיחים שהם עמידים במים ואז יש צורך לשטוף אות תחת ברז זורם ולייבש מיד.

8. ספריי מיוחד לניקוי

כמה מייצרני הצעצועים מחזיקים גם קו מיוחד של ספריי נקיון המותאם, לדבריהם, לניקוי וויברטורים, דילדואים, פלאגים וכו'. אחרים מציעים חומרים מיוחדים ללייטקס, גומי וסיליקון. מתי כדאי? אם השקעתם בצעצועים יקרים אז עוד השקעה קטנה בטוח תעזור, אם אתם במסיבה או אירוע אחר ואתם יודעים שלא תוכלו לנקות את אביזרי הסקס מיד עם סיום השימוש בהם.

או… שאתם סתם שונאים לקום מהמיטה מיד אחרי הסקס

9. תוותרו על מדיח הכלים

סקס במדיח הכלים

אז יצאו כמה סרטים שהראו איך מדיח הכלים הוא הוא בעצם הפתרון לכל בעיות התחזוקה של אביזרי המין שלכם. גם ראינו איך הסטראפ און נמס וזה אכן יכול לקרות כך שעדיף להימנע. אלא אם אתם יודעים בוודאות שחומרים מסויימים הם בטוחים למדיח הכלים פשוט תתאמצו טיפה ותעשו ביד. פיירקס זה כנראה היחיד שהוא בטוח לגמרי אך כל השאר כולל זכוכית ומתכת לא בהכרח בנויים לטמפרטורות גבוהות.

10 לפעמים צריך לזרוק

כן כן, גם זה קורה. אם הדילדו שלכם נראה קצת עקום ומאבד צורה, אם הסטרפ און האהוב שלך נראה כאילו הוא נמס או אם הדילדו המושלם מתחיל להחליף צבעים פשוט לזרוק. כל שינוי שלא אמור לקרות מעיד על שינוי בחומר ומחייב להפתר מהכלי התקול. אל תתקמצנו ואל תנסו לתקן. חלק לא קטן מהמוצרים מגיע מספקים זולים ואין לדעת את המשמעות של התקלות.

Loading

דילוג לתוכן